Späť na projekty

Bytový dom TATRY

Bytový dom je osadený na zložitý pozemok v dedine pod Tatrami. Pozemok je úzky, svahovitý s kanalizáciou a vysokým napätím obmedzujúcim umiestnenie budov. Napriek tomu má krásnu južnú orientáciu a severný výhľad na Vysoké Tatry. Nachádza sa kúsok od stanice „zubačky“ na Štrbské Pleso a neďaleko budúceho golfového ihriska.

V bytovom dome je 45 bytov rôznej veľkosti (od jednoizbákov po štvorizbáky) s balkónom alebo terasou. Niektoré terasy sú prestrešené, niektoré sú orientované na juh s výhľadom na Nízke Tatry, niektoré na sever s výhľadom na Vysoké Tatry. V suteréne sa nachádza súkromný wellness s východom na terén, kde je umiestnené prírodné ochladzovacie jazierko a oddychová zóna. V malom apartmánovom dome sú 4 byty so samostatnými vstupmi z exteriéru.

Parkovanie je zabezpečené v podzemnej garáži a na vonkajších odstavných plochách. Stále ostáva dostatok nespevneného priestoru na pozemku pre umiestnenie parkovej úpravy či detského ihriska. Povrchové úpravy na fasáde sú z miestnych materiálov – zvislý prevetrávaný obklad z červeného smreku a sivá žula. Vykurovanie bude pre bytový dom centrálne, zdrojom budú tepelné čerpadlá s plynovým dohrevom. Na streche sa počíta s fotovoltickou elektrárňou navrhnutou hlavne pre vlastné potreby oboch budov.

Detaily projektu:

Autor: Ing. Mgr. art. Marek Vereš
Úžitková plocha: 3100
Miesto: Tatranská Štrba
Energetická trieda: A0
Projekt: 2024
Vizualizácia: Ing. arch. Simona Suchánková
Spoluautor: Ing. arch. Simona Suchánková

Chcete vlastný projekt?

Kontaktujte nás